GRILLOWANY SENSATIONAL BURGER

Nowy burger to efekt długoletnich prac ekspertów Nestlé i odpowiedź firmy na jeden z najważniejszych trendów żywieniowych obserwowanych obecnie na rynku. W trosce o zdrowie, ale i środowisko, konsumenci coraz chętniej sięgają po produkty i dania pochodzenia roślinnego. W tej kategorii Sensational Burger wyróżnia się składem, konsystencją oraz soczystym, mięsnym smakiem. Przy jego komponowaniu zastosowano bowiem opatentowaną metodę fermentacji składników roślinnych, która wzmacnia smak „umami” – piątego wyodrębnionego przez naukowców smaku, charakterystycznego dla potraw na bazie mięsa. Nowy burger powstaje z połączenia naturalnych białek roślinnych: sojowego i pszenicznego, a barwę zawdzięcza naturalnym ekstraktom roślinnym, a także olejom: rzepakowemu i kokosowemu.

 • 0:40 Time to table
 • 10 Porcje
 • ŚREDNI

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

SKŁADNIKI

GARDEN GOURMET® Sensational Burger 10 szt.
Bułeczki Brioche 10 szt.
Marchew pokrojona w Julienne 500 g
Cukinia 1 szt.
Awokado 400 g
Limonka 2 szt.
Czerwona cebula 4 szt.
Niskotłuszczowy majonez lub wegański majonez 50 ml
Ketchup 150 ml
Sos ostry 15 g
Oliwa z oliwek 50 ml 

 1. Cukinię pokrój na 20 plasterków. Smaż na oliwie z oliwek z dodatkiem soli i pieprzu.
 2. Widelcem zmiażdż awokado na purée. Dodaj sok z limonki, sól, pieprz i półostrego sosu. Pokrój czerwoną cebulę w zgrabne plasterki.
 3. Wymieszaj majonez z ketchupem i resztą ostrego sosu, aby uzyskać sos koktajlowy.
 4. Grilluj GARDEN GOURMET® Sensational™ Burger, opiekając bułkę brioche w tym samym czasie.
 5. Spód bułki przykryj sosem. Ułóż grillowane plastry cukinii, grillowany GARDEN GOURMET® Sensational™ burger, guacamole, marchewkę pokrojoną w julienneoraz cebulę. Tak przygotowanego burgera przykryj górną częścią bułki. Danie serwuj na gorąco.

WSKAZÓWKI SZEFA KUCHNI

 • Niezależnie od tego, czy burgery będą podawane w restauracji, czy przygotowane z dostawą do domu bądź kreatywny, dostosowuj burgera za pomocą różnych bułeczek, sosów lub dodatków.
 • Cukinię można zastąpić grillowanym bakłażanem lub nawet ogórkami.
 • Pobaw się wybierając różny rodzaj bułki, aby dodać trochę kreatywności na talerzu.