Makaron na sposób rzymski

Makaron na sposób rzymski Receptura na 4 porcje Przepis znajdziesz w Akademii Kulinarnej (kwiecień 2018).

  Składniki

  WINIARY Makaron Tagliatelle dwujajeczny 600 g

  Wątróbka drobiowa 280 g

  Serca drobiowe 280 g

  Tłuszcz THOMY Combiflex 80 ml

  Pancetta lub tłusta szynka wędzona 120 g

  Grzyby suszone 8 kapeluszy

  Cebula 2 sztuki

  Czosnek 4 ząbki

  Masło 80 g

  Wino białe wytrawne typu Chardonnay 100ml

  CHEF Fond Drobiowy w płynie 100 ml

  Parmezan 100 g

  Pomidory bez skóry i pestek 2-3 sztuki

  Sposób przygotowania

  1. Do rondelka lub na patelnię wlej tłuszcz THOMY Combiflex oraz połowę masła. Na rozgrzany tłuszcz wsyp cebulę pokrojoną w drobną kostkę wraz z drobno pokrojonym czosnkiem i po zeszkleniu dodaj pancettę lub tłustą szynkę wędzoną pokrojoną w słupki lub kostkę. Po przesmażeniu (około 1-2 minutach) dodaj pokrojone w kostkę pomidory bez skórki i pestek oraz ugotowane i pokrojone w kostkę suszone grzyby. Po duszeniu na „wolnym ogniu” przez 2-3 minuty dolej wywar z gotowania grzybów i gotuj jeszcze przez 1-2 minuty na „wolnym ogniu”.
  2. Oczyszczone serca i wątróbki przesmaż na drugiej połowie masła. Pod koniec smażenia dopraw solą i pieprzem oraz skrop suto winem po czym duś około 2-3 minut. Pod koniec duszenia wlej CHEF Fond Drobiowy w płynie. Całość przykryj pokrywką i duś do miękkości. Serca i wątróbki pokrój. UWAGA! – wątróbki i serca nie mogą być pokrojone w zbyt drobne kawałki.
  3. Uduszone podroby połącz z przesmażonymi pomidorami z pancettą oraz grzybami i po dokładnym wymieszaniu połącz z ugotowanym aldente makaronem Winiary Makaron Tagliatelle dwujajeczny. Makaron przełóż na talerz i posyp parmezanem oraz skrop oliwą z oliwek extra vergin.