Danie rybne

Żabnica / papryka / Nero di sepia / czerwona soczewica / zielone szparagi

  Składniki

   

  Filet z żabnicy600 g
  Masło orzechowe50 g
  Papryka300 g
  Xanthan1-2 g
  Fond rybny w paście CHEF 
  Białe wino100 ml
  Śmietanka 30%200 ml
  Tusz z kałamarnicy30 g
  Masło200g
  Soczewica czerwona200g
  Cebula1 szt.
  Koncentrat fondu drobiowego CHEF 
  Olej50 ml
  Zielone szparagi100 g
  Sól z młodych pędów sosny 
  Sól, pieprz (do smaku) 

   

  Sposób przygotowania

  Żabnica:

  Żabnice skórujemy, porcjujemy i doprawiamy solą oraz pieprzem. Na patelni rozgrzewamy masło, wkładamy żabnice i obsmażamy. Następnie na patelnie dodajemy masło orzechowe i bastujemy nim rybę . 

   

  Papryka:

  Paprykę oczyszczamy z gniazda nasiennego, kroimy w kostkę i przesmażamy. Następnie miksujemy w termomix , dolewamy trochę śmietanki i xanthany do uzyskania puree. Całość przecieramy przez gęste sito.

   

  Nero di sepia:

  Białe wino redukujemy w garnku do 1/3 objętości . Następnie dodajemy fond rybny w paście CHEF i dolewamy śmietanki. Wszystko razem zagotowujemy i dodajemy tuszu z kałamarnicy tak, aby uzyskać czarny kolor. Całość redukujemy do uzyskania gęstego sosu. Na koniec podnosimy sos na maśle.

   

  Czerwona soczewica :

  Cebule obieramy i kroimy w drobna kostkę. W garnku rozgrzewamy olej i przesmażamy na nim cebule. Następnie do garnka wrzucamy soczewice, przesmażamy, dolewamy wody i dodajemy koncentrat fondu drobiowego CHEF. Garnek przykrywamy folią aluminiową. Całość gotujemy do miękkości .

   

  Sól z młodych pędów sosny:

  Młode pędy sosny wraz z solą ugniatamy w moździerzu. Następnie przekładamy je do pojemnika szczelnie foliując. Tak przygotowane pędy odstawiamy na około miesiąc czasu, aby smak i aromat pędów przeszedł do soli.

   

  Szparagi zielone :

  Szparagi obieramy i odcinamy same główki. Na patelni rozgrzewamy masło i przesmażamy na nim szparagi. Na koniec doprawiamy je solą z młodych pędów sosny.